Adam - 731-270-566
Naprawa pieców gazowych >> pogotowie hydrauliczne 24h <<

Usuwanie wycieków gazu

Usuwanie wycieków gazu Kraków

Wyciek gazu to niebezpieczna awaria, która wymaga sprawnej, a przede wszystkim skutecznej i fachowej interwencji. Nasza firma wyróżnia się szybkim czasem realizacji usług (jesteśmy dostępni 24 h na dobę, dojeżdżamy do Klientów nawet w 30 min.) oraz wysoką jakością wykonywanych prac.

Dlaczego należy wezwać fachowców w przypadku wycieku gazu?

Wyciek gazu, nawet niewielki, jest przede wszystkim niebezpieczny dla domowników. Z instalacji gazowej mogą bowiem uwalniać się różne związki, w tym szczególnie niebezpieczny (bo bezwonny) tlenek węgla, tzw. czad. Dodatkowo tego rodzaju wyciek znaczne zmniejsza poziom bezpieczeństwa pożarowego w pomieszczeniu, w którym ma miejsce. Niebezpieczne są nie tylko widoczne uszkodzenia rur, ale także rozszczelnienie instalacji.

Potrzebujesz fachowca od instalacji gazowych?
Zadzwoń do mnie
731-270-566
 

Co obejmuje usługa usuwania wycieków gazu?

Wykrywanie nieszczelności

Nasi fachowcy posiadają wysoce czułe detektory gazowe, umożliwiające wykrycie nieszczelności. Urządzenia tego rodzaju pozwalają stwierdzić, jak duży jest wyciek gazu i w jakim stopniu zagraża on domownikom. Detektory umożliwiają również lokalizację nieszczelności, czyli czynność, która jest podstawą skutecznej naprawy.

Uszczelnienie instalacji gazowej

Uszczelnienie instalacji gazowej wykonujemy przy pomocy wysokojakościowych materiałów, opatrzonych gwarancją producenta. Dodatkowo zapewniamy 12-miesięczną gwarancję na nasze usługi. Nasi specjaliści dopasowują charakter działań do potrzeb konkretnej instalacji i rodzaju uszkodzenia, wykonując m.in.:

  • odpowietrzanie przewodów instalacji;
  • czyszczenie zabrudzonej instalacji;
  • niezbędny podczas naprawy demontaż urządzeń;
  • wypełnianie ubytków lub zabezpieczanie połączeń gwintowych, złącz za pomocą emulsji bądź innego środka;
  • usunięcie nadmiarowej ilości środka uszczelniającego;
  • suszenie uszczelnionej instalacji gazowej.

Kontrola szczelności

Przeprowadzamy kontrolę szczelności, aby mieć pewność, że wyciek został usunięty, a dalsze korzystanie z urządzeń gazowych jest bezpieczne. Na życzenie Klienta wykonamy także analizę spalin, pozwalającą stwierdzić, czy urządzenie emituje mieszczącą się w normie ilość zanieczyszczeń i gazów.

Serwis, konserwacja, naprawy

Wyciek gazu może być sygnałem poważniejszej awarii w obrębie instalacji grzewczej. W razie potrzeby zajmiemy się naprawą kotła gazowego czy serwisem piecyka. Mamy doświadczenie w konserwacji i renowacji urządzeń różnych marek (Junkers, Viessmann, Termet), posiadamy wysokojakościowe części przeznaczone do konkretnych urządzeń.

Jak się zachować podczas wycieku gazu?

Wyciek gazu wymaga jak najszybszego uszczelnienia instalacji – w tym celu należy wezwać profesjonalną ekipę. W oczekiwaniu na pomoc fachowców warto zachować wszelkie możliwe środki ostrożności. Dobrze jest zamknąć główny kurek, odpowiadający za dopływ gazu i przewietrzyć dom lub mieszkanie, otwierając okna i drzwi. Jeśli to możliwe, opuśćmy budynek. Podczas wycieku gazu zakazane jest używanie instalacji elektrycznej (przeskok iskry mógł wywołać pożar).

Jak uchronić się przed wyciekiem gazu?

Podstawowym działaniem pozwalającym uchronić się przed wyciekiem gazu jest wykonywanie regularnych przeglądów. Nasza firma świadczy usługi także w tym zakresie – sprawdzamy sprawność i szczelność piecyka czy innych urządzeń gazowych za pomocą odpowiedniej, czułej aparatury pomiarowej. W razie wykrycia nieprawidłowości na życzenie Klienta możemy przystąpić do naprawy czy konserwacji urządzenia.

Masz jakikolwiek problem z instalacją gazową lub chcesz skontrolować jej działanie? Skontaktuj się z nami! Dojeżdżamy do Klientów z Krakowa i okolic (Mogilan, Swoszowic, Wieliczki, Niepołomic).

Fachowa pomoc na terenie Krakowa i okolic

Zapraszamy do kontaktu osoby z Krakowa i okolic. Działamy na terenie stolicy Małopolski (dojeżdżamy do wszystkich dzielnic oraz na tereny podmiejskie), a także pobliskich miejscowości takich jak: Skawina, Wieliczka, Zielonki, Niepołomice, Staniątki, Swoszowice, Jugowice, Golkowice, Mogilany, Libertów, Gaj.