Adam - 731-270-566
Naprawa pieców gazowych >> pogotowie hydrauliczne 24h <<

FAQ

Kto może podłączyć do instalacji piecyk gazowy lub inne urządzenie zasilane gazem?

Montażem piecyka gazowego powinien zajmować się tylko i wyłącznie fachowiec. Tak samo jest w przypadku innych urządzeń zasilanych gazem. Montaż urządzeń gazowych wymaga profesjonalnego działania specjalisty posiadającego odpowiednie uprawnienia gazowe, a często nawet elektryczne. Co więcej, większość piecyków wymaga pierwszego uruchomienia przez certyfikowanego serwisanta, w przeciwnym wypadku producent może nie uznać ewentualnej reklamacji urządzenia.

Czy ogrzewanie gazowe jest bezpieczne?

Ogrzewanie gazowe jest bezpieczne, jeśli zamontujemy odpowiednie urządzenie grzewcze. Decydując się na instalację kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania, będziemy mieć pewność, że wybraliśmy najbezpieczniejsze rozwiązanie dla swojego domu. W przypadku tych kotłów powietrze konieczne do zajścia procesu spalania jest do nich bezpośrednio doprowadzane. Przewód powietrzno-spalinowy pobiera powietrze z zewnątrz, a nie z pomieszczenia, w którym jest kocioł. Dzięki odizolowaniu komory nie zachodzi żadne ryzyko, że spaliny wydostaną się do pomieszczenia z kotłem.

Jak często należy dokonywać konserwacji urządzenia grzewczego?

Urządzenia takie jak kotły gazowe, kuchenki gazowe i gazowe podgrzewacze wody po pewnym czasie użytkowania wymagają przeglądu technicznego. To, jak często powinno się go zlecać, zależy od tego, w jakich warunkach funkcjonuje urządzenie grzewcze. Przegląd powinien jednak odbywać się co najmniej raz w roku.

Jakie korzyści wynikają z regularnych konserwacji?

Korzyści wynikających z regularnej konserwacji kotłów i pieców gazowych jest wiele:

  • uniknięcie nagłych awarii spowodowanych zużytymi częściami  oraz zanieczyszczeniami kotła,
  • zapewnienie sobie bezpieczeństwa,
  • przedłużenie żywotności kotłów,
  • zapewnienie większej sprawności kotłów i zmniejszenie zużycia opału,
  • zmniejszenie emisji szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania.
Co zrobić, gdy piecyk gazowy nie odpala?

Niektóre z drobnych usterek jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. W przypadku nieodpalającego piecyka gazowego naszym pierwszym działaniem powinno być sprawdzenie podłączenia urządzenia i bezpieczników. Warto skontrolować też ciśnienie wody w piecyku. Najlepiej jest zachować ostrożność i razie wszelkich problemów wezwać serwisanta piecyków gazowych.

Dlaczego piecyk gazowy gaśnie?

Jeśli piecyk gazowy gaśnie, może to być spowodowane zapowietrzeniem instalacji grzewczej, złymi ustawieniami parametrów urządzenia, utrudnieniami w dopływie powietrze lub zakłóceniami w odprowadzaniu spalin. W takich przypadkach możemy odpowiednio odpowietrzyć instalację lub podwyższyć temperaturę wody. Jednak w przypadku problemów z dopływem powietrza lub odprowadzeniem spalin należy skontaktować się z serwisem.

Dlaczego piecyk gazowy nie grzeje wody?

Jeśli piecyk nie grzeje wody, to najczęściej jest to spowodowane brakiem regulacji i konserwacji. Piecyk może być niesprawny i brudny. Jeżeli piecyk nie podgrzewa wody użytkowej to najczęściej oznacza to, że należy ponownie wykonać przegląd. W takim przypadku trzeba skontaktować się z serwisem piecyków gazowych.

Dlaczego piecyk gazowy piszczy?

Problem z “piszczącym” piecykiem może być spowodowany nieprawidłowym pierwszym uruchomieniem. Pierwsze uruchomienie powinno być wykonane przez serwisanta, który reguluje mieszankę powietrza i gazu. Problemy te mogą być więc efektem złego procesu spalania. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z serwisantem, który wykona konserwację piecyka.

Czy piecyk gazowy wytwarza czad?

Wyeksploatowane urządzenia starszego typu (piece i kotły gazowe z otwartą komorą spalania) mogą generować pewne ilości czadu. Jednak korzystanie z odpowiedniego urządzenia grzewczego zapobiega temu problemowi. Używanie kotłów z zamkniętą komorą spalania minimalizuje ryzyko powstawania tlenku węgla.

Fachowa pomoc na terenie Krakowa i okolic

Zapraszamy do kontaktu osoby z Krakowa i okolic. Działamy na terenie stolicy Małopolski (dojeżdżamy do wszystkich dzielnic oraz na tereny podmiejskie), a także pobliskich miejscowości takich jak: Skawina, Wieliczka, Zielonki, Niepołomice, Staniątki, Swoszowice, Jugowice, Golkowice, Mogilany, Libertów, Gaj.