Adam - 731-270-566
Naprawa pieców gazowych >> pogotowie hydrauliczne 24h <<

Analiza spalin kotłów

Analiza spalin kotła Kraków

W ofercie naszej firmy znajduje się usługa analizy spalin kotła, pozwalająca stwierdzić, czy urządzenie funkcjonuje prawidłowo, a jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla domowników. Taka czynność to także gwarant maksymalnie efektywnego i oszczędnego działania kotła – po analizie składu spalin można stwierdzić m. in. to, czy urządzenie pracuje w warunkach sprzyjających pobieraniu optymalnej ilości paliwa.

Dlaczego warto wykonać analizę spalin kotła?

Jakie znaczenie dla pracy pieca lub kotła ma skład spalin?

Skład spalin kotła decyduje o sprawności urządzenia i bezpieczeństwie jego użytkowania. Zbyt niski poziom tlenu sprzyja osadzaniu się tak niebezpiecznej dla naszego zdrowia sadzy kotłowej. Zbyt duża zawartość powietrza w spalinach wpływa z kolei na obniżenie sprawności kotła, który w takiej sytuacji potrzebuje więcej paliwa, aby wygenerować odpowiednią ilość ciepła.

Potrzebujesz fachowca od instalacji gazowych?
Zadzwoń do mnie
731-270-566
 

Co powoduje podwyższona emisja spalin z kotła gazowego?

Kocioł, który generuje nadmiarowe ilości sadzy, może ulec poważnej, trudnej do usunięcia awarii (w obrębie palnika czy podzespołów elektronicznych). Naprawa kotła jest dodatkowo utrudniona w sezonie grzewczym, kiedy urządzenie jest intensywnie eksploatowane. Osadzająca się w obrębie bloku grzewczego sadza to także problem z punktu widzenia bezpieczeństwa (jej nadmiar sprzyja pożarom). Wzmożona produkcja zanieczyszczeń nie pozostaje również bez wpływu na stan środowiska naturalnego – analiza spalin kotła, dyktowana głównie troską o bezpieczeństwo, jest zalecana także ze względów ekologicznych.

Jakie są normy emisji spalin dla kotłów gazowych?

Analizę spalin kotła warto wykonać także po to, by dowiedzieć się, czy nasze urządzenie spełnia normy emisji określone przepisami prawnymi. Zgodnie z obowiązującymi zasadami kotły, w których paliwo jest dostarczane ręcznie, nie mogą emitować w jednym metrze sześciennym spalin więcej niż:

  • 700 mg dwutlenku węgla,
  • 60 mg pyłów,
  • 30 mg zanieczyszczeń organicznych.

Normy te są jeszcze bardziej restrykcyjne w przypadku kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa. Takie urządzenia nie powinny emitować więcej niż 500 mg dwutlenku węgla na metr sześcienny spalin.

Jak wykonujemy analizę spalin kotła?

Do pracy wykorzystujemy analizatory renomowanych firm, pozwalające na precyzyjne określenie poziomu tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla (czadu) oraz związków azotu i siarki. Analizę spalin wykonujemy najczęściej przy okazji przeglądu lub serwisu kotła bądź pierwszego uruchomienia kotła gazowego.

Wykonujemy analizę spalin w przypadku wszystkich najpopularniejszych rodzajów kotłów gazowych, w tym:

  • jedno- i dwufunkcyjnych,
  • z otwartą i zamkniętą komorą spalania,
  • tradycyjnych i kondensacyjnych.

Nieprawidłowa emisja spalin z kotła gazowego – co robić?

Nasi fachowcy po wykryciu nieprawidłowości zajmą się wyregulowaniem urządzenia lub, jeśli to konieczne, jego naprawą. Jesteśmy firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w serwisie i montażu kotłów gazowych, jesteśmy w stanie sobie poradzić także z innymi typami instalacji. Zachęcamy do kontaktu – działamy głównie na terenie Krakowa i okolic (Skawiny, Wieliczki, Zielonek, Swoszowic). Reagujemy szybko (dojeżdżamy nawet w 30 minut) i jesteśmy dyspozycyjni przez 24 h na dobę.

Fachowa pomoc na terenie Krakowa i okolic

Zapraszamy do kontaktu osoby z Krakowa i okolic. Działamy na terenie stolicy Małopolski (dojeżdżamy do wszystkich dzielnic oraz na tereny podmiejskie), a także pobliskich miejscowości takich jak: Skawina, Wieliczka, Zielonki, Niepołomice, Staniątki, Swoszowice, Jugowice, Golkowice, Mogilany, Libertów, Gaj.