Adam - 731-270-566
Naprawa pieców gazowych >> pogotowie hydrauliczne 24h <<

Montaż i wymiana wodomierzy

Montaż i wymiana wodomierzy Kraków

Jesteśmy specjalistami holistycznie podchodzącymi do serwisu instalacji wodno-kanalizacyjnych, a jedną z usług, jaką oferujemy w tym zakresie, jest montaż lub wymiana wodomierzy. Zachęcamy do kontaktu osoby szukające fachowców wykonujących przeglądy wodomierzy oraz potrafiących sprawnie dokonać wymiany urządzenia. Montaż wodomierza to jedna z pozycji, które wykonujemy w ramach kompleksowych usług hydraulicznych.

Co robimy w ramach montażu i wymiany wodomierzy?

W ramach wymiany wodomierza lub montażu nowego urządzenia wykonamy usługi takie jak:

  • demontaż i instalacja wodomierza;
  • wymiana wodomierza wraz z redukcją średnicy;
  • montaż dodatkowego wodomierza połączony z wykonaniem dodatkowego zestawu wodomierzowego.
Potrzebna pomoc fachowca hydraulika?
Jestem dostępny całą dobę – zadzwoń
731-270-566

Zasady dotyczące montażu i wymiany wodomierzy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wodomierze należy poddawać kontroli co 5 lat. Wynika to z faktu, że urządzenia te posiadają 5-letni okres ważności tzw. cechy legalizacyjnej. Po upływie tego czasu cechę legalizacyjną należy odnowić lub – w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w działaniu wodomierza – wymienić urządzenie.

Warto także podkreślić, że sama diagnostyka i wymiana sprzętu to nie wszystko. Po wykonaniu usług takich jak instalacja wodomierza należy sporządzić stosowny protokół.

Dlaczego montaż i wymianę wodomierzy należy powierzyć fachowcom?

Wymiana wodomierza musi zostać wykonana przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia w tym zakresie – chociażby dlatego, że konieczne jest udokumentowanie przebiegu wymiany za pomocą odpowiedniego protokołu. Dodatkowo, aby sprawdzić stan wodomierza, należy dysponować specjalistyczną i czułą aparaturą pomiarową.

Wymianę lub montaż nowego wodomierza z powodzeniem możesz powierzyć naszym fachowcom. Dysponujemy odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi, materiałami instalacyjnymi, a przede wszystkim – wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają nam wykonać wymianę sprawnie, a wcześniej – rzetelnie ocenić stan techniczny urządzenia.

Fachowa pomoc na terenie Krakowa i okolic

Zapraszamy do kontaktu osoby z Krakowa i okolic. Działamy na terenie stolicy Małopolski (dojeżdżamy do wszystkich dzielnic oraz na tereny podmiejskie), a także pobliskich miejscowości takich jak: Skawina, Wieliczka, Zielonki, Niepołomice, Staniątki, Swoszowice, Jugowice, Golkowice, Mogilany, Libertów, Gaj.